| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Am observat că am limba albicioasă la fel si în cerul gurii și pe obraji apoi mi-au apărut niște bubite în spatele gatului, nu ma deranjează, ce poate fi? M-am documentat puțin și s-ar putea să fie "Candidoza Bucala". Dar nu sunt sigur... Va rog ajutați-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Asta pare a fi. Am avut si eu.
Medicul mi-a prescris o apa de gura cu proprietati antibacteriene, clorhexidina.
Am mai luat si fluconazol.
Cere sfatul farmacistului si, ideal, al unui medic cand reusesti sa consulti unul. Si stai linistit, nu e nimic grav, se trateaza usor.

2 răspunsuri:
| clauv44 a răspuns:

Ofer funda