| Sachiroo a întrebat:

Salut, TPU! În timpul orei de sport, jucam volei și am lovit mingea cu mâna stângă, deși eu sunt dreptaci, pentru că se îndrepta spre stânga. Problema e că eu cred că am făcut o întindere. Dacă îmi țin mâna în poziția inițială sau o mișc puțin nu e o problemă, dar dacă o mișc mai mult înspre o direcție începe să mă doară, iar uneori, dacă o mișc prea rapid, sare ca electrocutată, din cauza durerii. Nu e aceeași poveste și pentru mâna stângă. Ați avut și voi aceeași problemă? Știți cumva după cât timp trece? Am avut acum 4 ani, cel puțin și întindere între coapsă și burtă și nu puteam alerga, dar mi-a trecut peste 2 săptămâni. Să fie la fel și acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mâna...dacă o mișc mai mult înspre o direcție începe să mă doară... după cât timp trece? "

pe sâmbătă ești ca și nou!

| Sachiroo explică (pentru sierra1):

M-am exprimat greșit. E vorba de glezna mâinii stângi. Dar nu cred că schimbă cu mult situația.

| Sachiroo explică (pentru sierra1):

Plus că am suferit întinderea luni.

| sierra1 a răspuns (pentru Sachiroo):

"Sachiroo : E vorba de glezna mâinii stângi."

hmmmm... și mai ciudat

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Sachiroo):

Vezi că la mâini n-ai glezne, ai încheieturi. Glezne ai la picioare.

| Sachiroo explică (pentru MeisterSchnitzel):

Greșeala mea

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Are dreptate Sierra aici, nu e cazul să-ți faci griji. Nu e nimic grav!

| Sachiroo explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu îmi fac griji, pur și simplu e o curiozitate personală.

| live12435 a răspuns:

Nu te juca cu intinderea ca se poate intampla sa iasa mai rau decat bine in unele cazuri! recomand sa te duci la cineva ce stie sa traga mana sau la un doctor! zic din experienta nu din vise! insanatosire grabnica! succes!