| mario124tare a întrebat:

Ieri am jucat baschet la școală și am luat o pasă greșit iar mingea a lovit degetul meu care s-au chircit.Ieri mă durea rău și nu îl puteam mișca într-o anumită direcție. E vorba de degetul mic de la mana dreapta.Azi mă simt mult mai bine și îl pot mișca în orice direcție dar simt puțin disconfort când îl mișc in direcția în care nu-l puteam mișca ieri. Trece de la sine sau trebuie un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am avut zeci de asemenea accidentari pe vremea cand jucam handbal de performanta. Da, trece de la sine. Nu ai nimic grav. Incearca sa nu te fortezi cateva zile.

| Stefan_Razvan_1998 a răspuns:

S ar putea sa fie luxat dar cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa nu apara complicatii.