| AndreiHypnotik a întrebat:

în ultima săptămână am observat că văd mult mai prost.Eu stateam destul de mult la pc dar niciodata nu am avut probeleme dar de când cu orele online am început să am probleme. Acum 3 zile am observat că văd oleaca in ceață si m-am gândit că eram obosit, ziua urmatoare vedeam ok dar dupa ore vedeam iar naspa, nu pot zice ca era totul în ceață dar se vedea în ceață si nu puteam citi de la o distanță iar azi toata ziua am văzut în ceața și îmi este foarte greu să citesc la o anumita distanță litere/cifre mici. Apoi am observat că orice lumină văd imi întră in ochi tare și parcă totul nu mai este așa clar mai ales ca seara m-am uitat pe geam și in jurul meu sunt multe lumini și mereu le vedeam normal dar acum toate îmi intră in ochi și sunt mult mai mari, efectiv le văd foarte ciudat nici nu pot explica.Nu pot merge la consult decat peste 3 săptamani și îmi este foarte frica sa nu se agraveze.Nu vreau sa port ochelari si vreau sa vad cum vedeam acum 1 saptamana si sunt sigur ca o sa vad foarte prost cand merg la consult fiindca mai am inca 2 sapt de scoala online, efectiv ma trezesc la ora 7 si stau cu ochii in ecran 8 ore 9.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Cumparac ti niste ochelari de protectie!

| Crisstinayy12 a răspuns:

Eu stau zilnic 10 ore pe telefon. S-ar putea sa fie si datorita organismilui care nu e obisnuit sa stea atat pe telefon si cere o pauza. Dar totusi, sunt sanse mari sa ai nevoie de ochelari. Poate doar de scurta durata