| JustAnAnonimBoi a întrebat:

In urma cu 6 luni in urma m-am operat din cauza unei unghii incarnate.De vreo 2 zile a inceput sa ma doara din nou destul de tare cand ating degetul si nu stiu ce sa fac.Tin sa mentionez ca a fost si vina mea pentru ca am purtat timp de o luna jumatate niste papuci care nu erau foarte confortabili si ma dureau putin degetele de la ei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la medic iarasi. Pana atunci (dar si dupa) foloseste incaltamnte lejera si unghiile le lasi mai lungi.

| JustAnAnonimBoi explică (pentru anonimg):

Si ce ar putea din nou sa imi faca?

| anonimg a răspuns (pentru JustAnAnonimBoi):

Va scoate(taia) coltul unghiei care face probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti stiu durerea... Eu m-am operat de 10 ori si am ajuns la urmatoarea concluzie:
Colturile unghiei si unghia in general trebuie lasata mai lunga, iar incaltamintea foarte larga. Desi port marimea 48, am implinit 1 an de la ultima operatie (inainte ma operam la fiecare 6 luni).

| JustAnAnonimBoi explică (pentru anonim_4396):

Dar nu pot sa fac ceva sa ma mai lase din durere, e foarte enervant, a inceput sa imi fie frica sa nu ma calce cineva pe picior sau sa dau cu pcidiorul de ceva.