| Danut_Alexandru_1978 a întrebat:

În urma cu o saptamana am fost la piscina si am stat de la ora 11:00 pana la 17:00 in continuu in apa sau la soare, cand am plecat nu aveam nimic, am ajuns acasa nu aveam nimic insa cand m-am dus in baie sa fac dus, am zis ca mor. Nu mai puteam de usturime, am setat apa la rece, apoi la cald, ma ustura in continuu, in fine dupa ce m-am spalat am auzit ca ar fi bine sa ma dau cu iaurt pe umeri, bun dupa 4 zile de dat cu iaurt pe umeri mi se decojea pielea de pe piept, umeri si spate. Peste fix o saptamana, adica astazi am facut greseala de a ma duce iar la piscina si soarele a venit direct pe noul strat de piele. Acum cand am ajuns acasa, durerea de saptamana trecuta s-a dublat! Am zis de data asta sa ma dau cu smantana. laughing Dar ma ustura! Nu ma pot misca ca simt ca mor! PS: am 14 ani si sunt baiat laughing, dau funda cui imi spune cum pot sa scap de usturima asta. :* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lizucalisuca a răspuns:

Razi pana o sa faci cancer de piele. Nu e deloc de ras. Ai auzit cumva de crema de plaja? Crezi ca e de joaca? Pot sa iti ramana cicatrici pe viata iar sansa de a face cancer de piele creste cu 75% pentru cei care au suferit arsuri solare in copilarie. Nu-i deloc amuzant, daca acum crezi ca doare, sa vezi cum doare cancerul! Si in afara de arsuri solare poti sa mori de la insolatie/soc termic http://timpulfemeilor.ro/......oc-termic/

| Anonim075 a răspuns:

Acum nu ai ce sa mai faci, numai daca mergi la spital sa te anestezieze. laughing Data viitoare du-te la piscina in salopeta. 8-) laughing

| Danut_Alexandru_1978 explică:

Apropo, am o basica foarte mare cu lichid pe fiecare umar.