| ProCoSmYn a întrebat:

ieri am fost la piscina si m-am bronzat si ma cam prins soarele... RAU DE TOTT! si tot ma ustura si sunt foarte fierbinte m-am dat si cu iaurt si cu gel de dus si cu crema nivea dar degeaba acum nu ma ustura asa tare doar cand imi ridic mainile si ma pun pe spate si fac chestii din astea mi-am pus si o compresa pe spate stiti vreo crema sau ceva sa imi treaca macar sa nu ma fiu asa cald plzzzz funda!

Răspuns Câştigător
| PandaisHere a răspuns:

Da ar fi ff bine sa te dai cu crema de galbenele te va ustura putin la inceput dap apoi te vei simitii foarte racorit. sau pune un prosop imbibat in apa rece cu gheata de asemenea si aici vei simtii o durere la inceput dar apoi va fi mult mai bine.winking si data viitoare foloseste o crema pentru plajawinking

12 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Loțiune pentru după plajă de la Gerovital, costă în jur de 13, 50 lei, comprese cu oțet și apă dacă suporți mirosul. Hidratează-te și altă dată să te protejezi cu o cremă potrivită și să nu mai exagerezi expunându-te prea mult la soare, nu glumesc!
O zi cu zâmbet să ai și fără usturimi!

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Mda nasol si eu am patit. Am chemat salvarea odata de ce tare ma ustura spatele. SUnt sprey-uri speciale la farmacie pentru usturime.

Am mai auzit ca e bun si spirtul, dar pe mine nu m-a ajutat.

| ProCoSmYn explică:

Hai inca n-am dat funda,, vreau multe raspunsuri!

| ProCoSmYn explică:

Hey va multumesc celor ce au raspuns in afara de Biterphobia care se baga in treaba asa ca un magar intre oi,, oricum multumesc alllllll! va pup

| tpuu a răspuns:

Asa am patit si eu, si foloseam iaur si alte cereme dar nu prrea cu efect. m-am dat si cu otet. si sa facut efectul happy
succes.

| Deliciouscupcake a răspuns:

Eu din cate am inteles, nu este recomandat sa iti comprese cu gheata.Eu m-am ars foarte tare pe picioare si m-am dat cu iaurt si mi-am pus castraveti.Aaa, si sa nu te expui la soare pana nu iti trecehappy

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Ca sa iti treaca...simplu...nu fa nimic. Astepta sa te cojesti ca altfel nu ai ce sa faci, evita soarele si stai la racoare.Brea ceva rece happy
Funda? big grin

| mihaiel4ik a răspuns:

Eu, cind am asa chestii imi pun chefir peste mine si fac putin masaj`. cred ca te-am ajutat.

| bogdan0302 a răspuns:

Puneti unde te ustura un prosop ud si stai intins 10-15 minute, o sa simti cum absoarbe caldura!

| IZIe a răspuns:

Date cu ulei pentru bebelusi