| Weeby03 a întrebat:

Salut TPU, înainte sa încep a scrie, țin sa menționez ca am nevoie de cineva priceput care sa ma sfătuiască ce ar trebui sa fac. Chestia asta a început acum 2 ani, am dureri zilnice de cap și uneori simt ca nu ma pot tine pe picioare, ma simt foarte obosit din nu știu ce motiv, deși dorm 9 ore pe zi. Iar dacă dorm peste 10 ore am dureri de cap care fie ma țin toată ziua, fie trec după ceva timp și iar ma simt obosit. Și nu e din cauza televizorului sau orice altceva pentru ca am făcut un test in care n-am folosit televizor, telefon sau orice altceva și tot aveam aceste dureri de cap. Țin sa menționez ca pastilele nu ajuta deloc, ba chiar sunt și momente in care mi se face și mai rău dacă iau o pastila, eu cred ca nu este doar o migrena simpla. Am fost și la medic pentru control de ochi iar medicul mi-a zis sa mai reduc timpul pe telefon/tv/pc și ca e doar o migrena. Însă după cum am zis si mai sus asta nu a funcționat. Mi-am făcut niște analize de sânge și tot ce am văzut a fost ca am puțin peste cât magneziu trebuie sa am in corp. Și de o perioada am realizat ca dacă beau ceva ce conține destul de mult zahar durerile de cap nu mai sunt așa puternice. Părinții mei nu ma cred ca ar fi o problema mare, însă consider personal ca-i mai mult decât o migrena simpla. Va rog mult ajuți-ma deoarece de la aceste dureri de cap nu ma mai pot concentra la scoala și pe termen lung nu rețin multe lucruri, pur și simplu intr-o săptămâna uit tot ce am studiat și am invățat intr-o zi. Chiar încep sa fiu afectat de durerile astea de cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un RMN la cap, fiindca migrenele si oboseala excesiva, au un motiv foarte serios de boala.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru binele tau Nu pierde vremea aici cautand raspunsuri pentru astfel de probleme ca nu o sa gasesti.
Du te la alt medic, fa investigatii mai ample