| anonim_4396 a întrebat:

De ce timp de 2 zile după ce mă masturbez mă simt obosit şi mă pot concentra mai greu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca respectiva oboseala este doar de natura psihica si mentala deoarece ori cat ar fi de "violenta" si de indelungata s-ar dovedi actiunea de masturbare nu te-ar putea afecta fizic decat intro foarte mica masura. De asemenea eliminarea de substante nutritive din organism este atat de minora incat nu poate cauza oboseala sau slabiciune in organism cu durata de mai mult ore. Incearca sa te masturbezi mai rar pentru a vedea/observa daca se schimba situatia.

4 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca masturbarea oboseste nu numai fizic, ci si mental

Fizic--se activeaza sistemul nervos simpatic, asta pune in miscare organele necesare pentru acest porces.

Mental----neurotransmitatotorii, atentiei, motivatiei, concentararii, cand mai jos decat nivelul normal.

Masturbarea activeaza sistemul nervos simpatic, la fel ca stresul, nu il activeaza mai putin, asa cum afirma Corbul.

| fictivul a răspuns:

Depinde si cand te masturbezi. Daca o faci des elimini niste substante importante pentru corp si de aceea te simti asa.