| ȚuȚu7373 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cam ce greutate ar trebui sa am la 12 ani cu inaltimea de 1.76 m eu am 59.8 kg

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!

OMG, 1,76? Wow!

Deci cică am calculat. Şi greutatea ideală îţi este de 67 kg. Şi greutatea minimă ideală îţi este de 57 şi maximă este de 77.

Baftă!

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Din punct de vedere medical se recomanda sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea. Dar depinde si de structura ta osoasa (poti avea oasele mai usoare sau mai grele).
La 1.76 greutatea normala ar fi de 65-66 kg. Dar daca vrei sa fi slaba atunci undeva in jur de 62 ar fi ok. Zic eu.
Dar sti ceva? Eu sunt de parere ca cel mai mult conteaza cum te simti tu. Daca te simti slaba mai pune ceva pe tine. In orice caz mi se pare ca esti cam slaba. Depinde cum te simti tu.

| ȚuȚu7373 explică (pentru Kriss96):

Sunt baiat si mersii cred

| Kriss96 a răspuns (pentru ȚuȚu7373):

Ah scuze. De obicei fetele întreabă chestii din astea, aşa că am uitat să mă uit la nume.