| alexandru122142341 a întrebat:

Salut TPU! Locuiesc în Germania și am zis sa beau Coca cola Light dar nu vreau sa fac exces am văzut ca îmi mai ia din oboseala ma simt mai ok după ce consum cât ar trebui sa beau fără sa am efecte negative? Am văzut ca nu are efecte secundare la doze mai mici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara un flacon de cola.
Toarna din ea un sfert din continut si ilocuieste-o cu lapte de vaca.
Lasa nemiscat flaconul pe masa timp de 10 minute, dupa care uite-te atent la continut!
TU vei hotari daca- si cat cola vei mai bea...

| Codrindor a răspuns:

Salut! Chiar daca sunteti un consumator de coca - cola, totusi nu trebuie sa neglijati consumul de apa. Acum nu stiu cat coca - cola consumati pe zi, dar mare atentie la CONSUMUL DE APA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero ar trebui sa bei.
Mai bine bea o cafea