| Omi777 a întrebat:

Luni la scoala dupa ce am baut laptele si cornul mi s-a facut rau si nu stiu ce sa fac! Am vomitat de 2 ori si nu mai pot sta pe picioare! Cand am venit de la scoala m-a durut ingrozitor burta! Nu stiu ce sa fac! Cand stau in pat nu ma doare nimic, dar cand ma scol din pat de exemplu ma doare burta incepe sa ma intepe si nu stiu ce sa fac! Cand stranut ma doare burta ingrozitor nu stiu ce sa fac! ziceti-mi niste leacuri pentru aceasta problema. Oare am toxiinfectie alimentara? Va rog sa-mi ziceti! Am tot baut lichide si covrigi tari la ata nu stiu ce sa fac si mama e ingrijorata va rog ajutati-ma fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Du-te la doctor, nu mai sta asa! Poti avea orice, nu suntem noi medici ca sa nu dam seama! Bafta!

| JustmeV a răspuns:

Hei! Pai poate cornul si laptele au fost expirate. Daca nu trece intr-o zi, du-te la farmacie, spune farmacistului ce s-a intamplat si iti va da pastila care trebuie. Vorbeste cu parintii tai, ei sigur vor stii ce sa faca. Nu e de jucat cu sanateatea ta. Bafta! :*.

| YukiMrM a răspuns:

1. trece in 10-12 ore.
2. daca nu trece treci pe la doctor.
3. erau expirate cacaturile alea!

| Omi777 explică (pentru YukiMrM):

Ok dar eu sunt de luni asa azi e marti sa vedem cum ma simt in continuare poate imi trece multumesc de raspunsurihappy

| YukiMrM a răspuns (pentru Omi777):

Atunci iti recomand sa te duci urgent la un doctor, du-te la farmacie si intreaba ce pastila iti recomanda pentru dureri de burta (specifica ce s-a intamplat). am patit si eu odata asa. si am ajuns internat!

| Omi777 explică (pentru YukiMrM):

Mda am luat si o pastila no spa si una ca sa nu mai vomit...

| Omi777 explică:

Mda eu am zis sa imi ziceti niste leacuri nu cu doctor pentru ca ma doare burta sa ma fac putin bine dupa merghappy

| Omi777 explică:

Astept alte raspunsurihappy

| Omi777 explică:

Mda am fost operat acum o saptamana de apendicita asta aveam multumesc oricum de raspunsuri Baftahappy