| erabianleonard a întrebat:

M-am decis sa imi cumpar capsule cu ulei de peste Lysi omega 3 ( Lysi este compania). Am auzit ca sunt foarte bune si as dori sa imi spuneti eficientele lor! Multumesc mult chiar am nevoie de ele. Nu uit nici de funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Semințele de in au cea mai mare cantitate de omaga 3 și 6. Detronează și carnea de pește, ajută și la eliminare ascaunului (previne constipația).
O punguță de 200 de grame costă 2 lei.
O linguriță dimineața sau seara.
Pa, pa.

| pietrean a răspuns:

Cred ca esti prea tanar(dupa poza, ca la profil, ai ascuns varsta), sa folosesti medicamente.Mai bine mananca peste copt la cuptor,la abur cu legume, conserva de peste(macrou, stavrid). Uleiul de peste, capsule, ar fi mai mult recomandat persoanelor mai in varsta.Este recomandat pentru:inima,vase de sange,ateroscleroza(depunere grasimi pe artere),colesterol si trigliceride marite,tensiune arteriala marita,pentru functionarea buna a creierului,pentru depresie, anxietate, pentru piele. Eventual tu poti folosi Lecitina(cand ai mai mult de invatat), multivitamine(toamna si primavara). Apropo, semintele de in trebuiesc macinate ca sa fie asimilate.

| erabianleonard explică (pentru pietrean):

Nu sunt medicamente, sunt vitamine.

| pietrean a răspuns (pentru erabianleonard):

Omega 3,6, 9 nu sunt nici vitamine, nici minerale, ci sunt acizi grasi polisaturati(buni). Alta mancare de ...peste!