| Yuki24 a întrebat:

M-am ingrasat repede si brusc si nu stiu de ce.Am 14 ani.DAU FUNDA CELUI MAI DETALIAT SI BUN RASPUNS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aly01 a răspuns:

Buna
Nu mai manca dulciuri si alte prostii, tine o dieta de bun simt nu una care iti afecteaza organismul gen "cum sa slabesti 10 kg in doua saptamani", alege slabeste natural,e mai bine pentru tine.Fa sala,alergari cat de multe,arde ceva calorii,mananca slab in grasimi,carbohidrati,evita prajelile si tot ce ingrasa : ciocolata, paine, paste fainoase, smantana, carne grasa (nu fa exces nici de piept de pui), branza grasa (mananca branza semidegresata), lista e lunga.Trebuie sa intelegi ca schimbarea nu se face peste noapte, eu am pus ceva kilograme pe mine in ultimile 6 luni si de obicei slabirea se face treptat si dureaza putin.
Incearca sa faci abdomene, atat cat poti.Nu manca foarte mult la o masa, mai bine mananci des si putin decat rar si mult. Eu am reusit sa slabesc facand sport.Nu m-am abtinut de la nimic, doar de la fast food.
Sper ca te-am ajutat happy

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Pentru ca mananci ca o vaca

| Yuki24 explică (pentru AlexDFY):

Asta nu este adevarat, si ai grija cum vorbesti, clar?

| Sly a răspuns:

Din cauza hranei din supermarketuri. Alimentele de acolo contin aditivi chimici de ingrasare si efectul continua la consumator. In plus au efect nociv la dezvoltarea memoriei si capacitatii intelectuale.