| anonim_4396 a întrebat:

ma cheama Claudiu si am 12 ani chair daca sunt pedepsit tot sunt intr-odispozitie buna.Deci acum 4 zile am mers la dentist si imi era ffff frica mama ma adus taras si apoi m-am gandit ca nu o sa doara...asistenta s-a uitat un pick la dintele meu care ma durea iar apoi a inceput sa lucreze cu preza freza cum so numi ca nici nu vreau sa mai aud in viata mea de ea si m-a durut ff tare am mai rezistat dupa care i-am lipit o palma asistentei de i-am lasat obrazul rosu rosu laughing mama ma pedepsit 1 saptamana fara televizor sa ies din casa.ETC calculatoru nu mi la interzis ca nu stau mult la el ca ma plictisescyawn bon iar acum a inceput sa ma doara iar sad si mai tare nu vreau sa-i zic iar mamei ca iar ma va duce la dentistnail biting ce sa fac ca sa scap de durere fara sa afle mama ca ma doare ca atunci cand mananc ma doare ff rau dar nu ma plang pentru ca apoi isi va da seama offf niste raspunsuri va rog sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pana la urma tot vei spune cuiva pentru ca durerea se va extinde sau se va intensifica. Spune-i mamei tale ca te doare la acel dentist si sa te duca la altul si sa-i spuna celui la care te duci sa-ti faca o anestezie locala inainte sa-ti lucreze(eventual sa-i dea si 50 de lei ca sa nu refuze).
Daca iti va face anestezie(adica iti va face o mica injectie in obraz sau te va da cu un spray)sigur nu te va mai durea, atata tot ca te vei simti putin amortit in partea aia de obraz.
Nu prea te-si sfatui sa iei vreun calmant ca dupa ce ii va trece efectul iar te va apuca durerea si vei sta numai in pastile.

| IndescribableChild a răspuns:

Doamne doamne.astea sunt problemele secolului 21? Si ma mir de ce are Bieber atatia fani...

| DanSor a răspuns:

Sfatul meu tinere... spune-i mamei tale, mai devreme sau mai tarziu tot v-a afla, dar atunci va fi mai rau pentru tine, asa ca... te duci iar la stomatolog si faci panarama, mare lucru.
Ne mai auzim si tine-o tot asa...winking

| Psihologul a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te la dentist.
Daca nu, faci septicemie si mori.
Tu alegi.

| CriCri a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mananci in camera ta sau oriunde daca tii mortis sa nu afle. dar ar trebui sa te duci la un dentist. nu vreau sa te sperii prea tare dar iti spun ca tatal emu a fost operat din cauza ca nu a tratat o durere de masea. infectia a coborat si a trebuit operat.

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Mdea.mai bine zii si am ras la faza cu palma dar eu cred ca nu trebuia sa fi pedepsit deoarece ai facut-o de durere(cred)

| escroaca a răspuns:

Mai bine i'ai spune mamei talee tongue

# BaFta b-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ajungi la dentist până la urmă, că de la sine nu se rezolvă!