| Dragoș_Dragoș_2000_CAKk a întrebat:

ma doare burta in fiecare zi si scaunul este moale mereu, mentionez ca merg la wc de 2 3 ori pe zi. De ce ma doare burta? Beau sucuri si mananc tot felul de chestii (chipsuri etc) oare sa fie de la asta? Ma doare de o saptamana incontinuu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, dieta ta cu cipsuri si sucuri este cea care iti da diareea, si-ti spune foarte clar ca, ceea ce bagi in burta este doar rahat, pe care-l si scoate in aceeasi compizitie afara.

Manaca sanatos, mancare gatita si nu mai bea sucuri, inlocuieste-o cu apa plata, ca-i cea mai santaoasa.

| Hammurabi a răspuns:

Exact cum ti-a spus si T2LS mai sus dar intr-un limbaj mai popular, ti se intampla asta pentru ca mananci si bei porcarii pline de E-uri si de chimicale. Renunta la chipsuri, bauturi carbogazoase si alte prostii pentru ca risti sa-ti distrugi sanatatea.

| T2LS a răspuns:

Băuturile cargogazoase afectează sănătatea si buna funcționare a organismului într-un mod greu de descris. Principalele probleme pot fi: creșterea în greutate, distrugerea zmalțului și al dințiilor, apariția cariilor, probleme cardiovasculare grave, diabet, infarct, dereglarea ciclului normal de somn al organismului, creșterea probabilității de apariția ulcerului gastric și alte probleme la nivel stomacal. Și lista poate continua. Merită să-ți distrugi sănătatea consumând aceste băuturi? Dacă la nivelul stomacului sunt anumite probleme, cum ar fi dereglarea de secreție a acidului gastric, consumarea de băuturi CARBOGAZOASE pot afecta funcționarea normală și astfel să apară, în plus, mai multe probleme dintre care durerile nu sunt excluse. De asemenea, cipsurile, nu la fel de nocive, consumate în cantități excesive îți vor dăuna în plus organismul. Consumă fructe, lichide multe dacă mergi des la toaletă și oprește-te din a consuma aceste băuturi, cipsuri, snack-uri sau mai știu eu ce se mai găsesc la magazin. Sunt gustoase, dar sănătatea ta e mai importantă decât un gust. De asemenea, un consult medical de specialitate nu ar fi un lucru rău, ca să fi sigur că nu există deja complicații mai grave. Multă sănătate și înainte de a cumpăra ceva, gândește-te de două ori la ce efecte poate avea asupra ta.

| Dragoș_Dragoș_2000_CAKk explică:

Mentionez ca azi n am baut si mancat nimic, referindu ma la sucuri si alte prostii si nu am mai avut probleme, vedem si maine.