| Meli2314 a întrebat:

Mananc zilnic chipsuri si ciocolata. Beau sucuri si mananc tot felul de dulciur. Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KillerBunny1500 a răspuns:

Mori pana-n 40. Glumesc. Fac acelasi lucru. Pe bune, exact la fel. Nu e sanatos, dar e placut. Eh, acum vine si partea nasoala. Am inceput sa ma ingras. Nu cu mult, dar suficient incat sa am o retinere cand ar trebui sa port ceva mulat. Depinde si de metabolism, dar asta e altceva. Uite sfatul meu: incearca sa mai reduci putin din cantitati. Nu spun sa te lasi, doar redu cantitaile. Ar fi foarte ok.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părerea mea este că te hrănești extrem de "prost".
Învață să mănânci.
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

Ciudat,eu mananc cipsuri si de cate 300 de mii pe zi.Si credeam ca eu am probleme laughing Mai mam linistit amu cand vad ca is si alti care mananca laughingnesanatos.

| MaliciousDeath a răspuns:

Si eu-s la fel.Nici nu ma ingras, analizele ies ok dp asta dv, daaar apar lipsuri in alta parte.Si s-ar putea sa ajungi si tu pe-acolo. Daca ai mai include si cateva fructe ar fi relativ ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gras?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul se mareste glicemia si poti capata diabet.

| TanteMarianne a răspuns:

Atata timp cat nu ai diabet si esti slab e bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Meli2314 explică:

Am 50 de kg la 14 ani, insa am oasele grele. arat foarte slaba rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meli2314):

Cu mine vorbeai?
Daca esti inca slaba e ok dar trebuie sa mananci mai putin.Mai ales chipsuri si alte prostii pentru ca nu e deloc sanatos.

| Meli2314 explică:

Pai mananc si fructe. rolling on the floor

| HermesArtwork a răspuns:

Pai,nu suna foarte sanatos...