| Alin1126 a întrebat:

Salut TPU, Ma doare foarte tare capul și sunt amețit, să menționez că am și anemie, am cel mai bun tratament dar nimic, nu mi se duce deloc durerea sau amețeală! Ce sfaturi aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce fel ai mai bun tratament daca nu simti nimic bun?
Cred ca sunt alte probleme la tine.
Mananci bine, bei energizante?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa consulti alt medic daca tratamentul actual nu e bun

| Sophieka a răspuns:

Sa dormi devreme...La ora 21:30 sa fi in pat, iti pui o meditatie ghidata pe Youtube sau o muzica linistitoare. Iti ofer eu daca vrei de pe Youtube si urmatoarea zi vei fi mult mai bine.

Mancare buna fara zahar, fara sucuri din comert, somn devreme + vitamine...Si vei fi ok.

| ioana748 a răspuns:

Sa consulti si un oftalmolog.
Durerea de cap nu este lucru usor. Stiu ce inseamna migrena. Aulin cu Panadol, Propranolol, Vitamine si minerale, mai ajuta.
Sanatate.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa vorbești cu medicul de familie și sa îi spui ca tratamentul nu funcționează sa îl schimbe

| Cipi1212 a răspuns:

Un consult la un medic specialist este indicat.

| elennaionela14 a răspuns:

Multivitamine sau Vitamax si somn mult.