| queneen a întrebat:

Deci de aseara am inceput sa ma simt ciudat in sensul ca imi este rau, simt ca ard desi temperatura pe care o am e 36, 2, ma doare capul desi am luat pastile pentru cap mai ales ca aveam antibiotic pentru raceala si ma ia cu ameteala, iar daca cineva se panicheaza sau ceva de genu mi se face rau si mai tare. Tin sa mentionez ca am si anemie. As vrea foarte mult sa ma internez in spital si poate imi voi reveni ca pe zi ce trece tot mai trista si mai stresata sunt din cauza sanatatii mele si nu as vrea sa se agraveze la varsta de doar 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La raceala nu se iau antibiotice ci antivirale.

| queneen explică (pentru darrio2007):

Sunt racita la cap si doctora mi-a dat meg 400 plus mezin pentru stomac, inca un fel de pastile si hepiflor

| darrio2007 a răspuns (pentru queneen):

Greu de inteles din raspunsul tau.
„Inca un fel de pastile"?
Habar nu ai ce bagi in tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai văzut pe You Tube cum apare un fluture pe lume?
Întâi e viermișor pe frunză. Mănâncă frunza să crească mare. Apoi țese o gogoașă în jur și stă acolo pitit să îi crească aripi. Apoi rupe gogoașa și își ia zborul să își caute o prietenă.
Crezi că pe el nu îl doare când face toate astea, că nu face și el temperatură din când în când, că nu îi e frică că o să pățească ceva când își ia zborul.
Dtale acum îți cresc aripile. De aceea suferi un pic, de aceea îți e frică să nu se agraveze.
Ai putea să te internezi la spital dacă cei de la spital ar ști, și ar înțelege asta, că ție îți cresc acum aripi. și că pastilele nu prea ajută la asta.
Ce poți face este să stai acasă cuminte dacă ai posibilitatea. să te odihnești la tine în camera ta, și să visezi cum vei zbura ca un fluture din floare în floare.
Peste câteva zile de odihnă o să te simți ca un fluturaș.