| GeorgeZ123 a întrebat:

ma numesc George si de cateva zile ma doare urechea stanga ingrozitor. Am facut un dus si am iesit afara iar a 2 a zi cand m-am trezit urechea mea se umflase si ma durea foarte tare, nu mai pot dormi noptile de durere. Ce pot face? Va rog ajutati-ma, tin sa precisez ca de abia mai aud cu ea, funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la medic, posibil sa ai otita, care este foarte contagioasa.
Iesitul afara si contactul cu alte persoane este total interzis!
Sa nu mai spun ca, infectia netratata evolueaza, putand sa ti se umfle gatul, fata, capul samd

| darrio2007 a răspuns:

Ai otită. Mergi la medic. Poti lua si Otocalm de la farmacie.

| anonimg a răspuns:

Te duci la medicul de familie și acesta îți va da trimitere la un medic ORL-ist. Dar nu mai sta așa să te chinui de unul singur. Totul este gratuit.

| Ineys a răspuns:

Salut George, cred ca e de la nume, ca de aia l-ai mentionat, nu? Vorbeste cu prietenii sa te strige pe alt nume, poate iti trece.

Aa, si apropo, nu era mai simplu sa dai un telefon 2 minute la medicul de familie sa intrebi asta?