| anonimul0724 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niște exercitii pentru coapse, am foarte multa grasime in zona coapselor si chiar ma deranjează (sunt baiat).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Jigorugu a răspuns:

Genoflexiuni cu bara pe umeri. Să ai centura pusă pe talie și un parter să te supravegheze.

| JderuSalbatic a răspuns:

Grasimea nu se duce cu exercitii pentru zona respectiva, adica nu exista spot reduction. De exemplu, daca ai grasime pe abdomen, nu ajuta cu nimic sa faci abdomene. Procentul de grasime din corp se reduce cu alimentatie si cardio.