| Andrei01234 a întrebat:

Buna, sunt baiat si am 15 ani. As vrea sa slabesc putin in zona coapselor (in zona picioarelor). Ce exercitii ar trebui sa fac? Ce ar trebui sa mananc?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Https://www.youtube.com/results?search_query=exercitii+picioare+cardio
Sa eviti painea (in special cea alba), zaharul, grasimile, fast-food, patiserie si sa bei cat mai multa apa plata la care sa adaugi eventual lamaie.

| AnastasiaK a răspuns:

Buna! Nu exista slabire localizata, deci nu poti alege tu in ce zona slabesti. Pentru slabire ai nevoie de deficit caloric, iar in functie de cat de repede vrei sa slabesti si cat de sanatos, decizi tu cum realizezi acest deficit.

| Sigfrid a răspuns:

La inceput fa cardio cat de des poti (lasa-ti macar o zi libera). In timp include si antrenamente de tip HIIT(cauta pe net), pentru ca exrcitiile de tip cardio isi vor pierde efectul.