| JoK3RRyO a întrebat:

Ma puteti ajuta? Ieri am dat proba de rezistenta la ora de sport si am luat 1! Eu am probleme cu sinusurile si nu pot respira pe nas, iar daca respir pe gura simt ca ma sufoc....Pe profesor nu-l intereseaza... avem de dat 8 ture in 4 min! stiti ceva pentru nas/sinusuri! Ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Nu dar logic in situatia ta sa iti faci o scutire medicala(mergi la cabinetul medical de la scoala sau la medicul de familie ) si explica-i ca starea ta de sanatate nu permite efectuarea acestor activitati fizice,iar daca ai probleme de sanatate care iti afecteaza viata de zi cu zi rezolvati-le, mergi la un medic, nu exista solutii miraculoase scoase din joben, hopa gata am scapat, putina maturitate

2 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Pentru nas/sinusuri sunt tot felul de picaturi, da ai grija sa nu ai astm!

| cobra15 a răspuns:

Sincer 8 ture in 4 minute mi se pare supraomenesc, asa ca nu cred ca problema e la tine ci la profesorul tau, el are ceva la cap