| VladMarian77 a întrebat:

A patit cineva cand respira sa simta ca si cum nu respira suficient? Eu am patit de ieri, cand respir simt ca nu respir suficient, parca ma tine ceva la stomac asa nu stiu sa explic foarte bine senzatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| LanaDelRayFan a răspuns:

Da, am patit si sincer si eu m-am panicat la inceput, mai ales acum cu pandemia astalaughing dar nu stiu, m-am obsinuit... Menționez ca nu fumez. Dar da, mi se intampla de multe ori, nu stiu cauza.

| VladMarian77 explică (pentru LanaDelRayFan):

Si nu ai fost la doctor ceva? Nici eu nu fumez si m-a luat deodata

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru VladMarian77):

Nu, n-am bagat de seama... poate ai astm. Sau poate esti alergic la ceva. Prezinti si alte simptome?

| VladMarian77 explică (pentru LanaDelRayFan):

Am ameteala si cam atat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut două momente din viață când am suferit de asta, dar nu am ajuns cu ele la medic, au dispărut de la sine. Pot să fie simptomul unor boli grave, așa că mergi la medic, ca să nu ajungi la popă.

| VladMarian77 explică (pentru sadrian46):

Am fost astazi si mi-a zis sa vin maine ca azi nu a venit doctorita de familie si ca daca se agraveaza sa merg la urgente

| sadrian46 a răspuns (pentru VladMarian77):

Cam așa zic și eu, la fel.
Dar până atunci, stai liniștit, cu activitate redusă, cu dietă cu ceai, căci poate că este doar o stare de panică care se manifestă azi.
Organismul dacă se odihnește se auto reglează. Dacă mănânci, se cheltuie energie cu procesarea mâncării. Un animal în pădure dacă e în situația ta, el nu are serviciu de urgență, simte că ceva nu e bine, caută un loc liniștit, să nu fie atacat, și stă acolo până îi trece. Asta poți să faci și tu. Nu TV, nu telefon, doar liniște. S-ar putea să treacă astfel până mâine.

| VladMarian77 explică (pentru sadrian46):

Chestia e ca nu prea pot nici noaptea sa adorm de la stres si adorm foarte tarziu, adica sa ti dau exemplu ma pun la culcare la 1 si adorm la 3 4

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă nu ai vreo deviație de sept, poate să fie pur și simplu de la căldură.

| VladMarian77 explică (pentru supadeceapa):

Cum adica deviatie de sept?

| VladMarian77 explică (pentru supadeceapa):

Nu cred ca e asta

| Digikey a răspuns:

Temperatura corpului este ok?

| VI3 a răspuns:

Salut!
Și mie mi se întâmplă, dar este de la stres. Uneori, uit să mai și respir. Ești cumva stresat?

| VladMarian77 explică (pentru VI3):

Sincer sunt stresat, cu simptomele astea cu corona etc sunt foarte stresat uneori imi vine sa disper pentru ca ma gandesc ba frate nu beau nu fumez nu mananc fast food sau mancare f procesata decat rar, m-am protejat cu masca spalat pe maini si tot eu am simptome si prieteni de ai mai care fac si nu fac tot cei mai sus nu au nimic

| VI3 a răspuns:

Folosește exerciții de respirație. Înainte să te culci, meditează 15 Minute cu ochi închiși. Încearcă, te va ajuta.