| mmariusnike a întrebat:

mi-am facut o mască facială cu miere (doar miere) iar acum fața mea e rosie rău de tot, o sa treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Da, o sa treaca.

| AlexCris a răspuns:

Daca vrei sa iti scoti puntele negre de pe fata, iti recomand:
Super simplu de preparat, mascuta pe care ti-o propunem va exfolia delicat pielea, va indeparta orice urma de sebum si piele moarta care acopera porii si va contribui la regenerarea celulelor. Ai nevoie de:

- 2 lingurite de miere
- 1/2 lingurita de scortisoara
Lasa masca sa actioneze 10 minute

Si voila. si da iti va trece roseata.