| wadilex a întrebat:

Mi s-a umflat varful degetului putin si s-a inrosit dupa ce am tras de pielita aceea, prelungirea cuticulei sau ce este ea, care e in lateralul unghiei. Ce pot face sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Aplica betadina de 2-3 ori/zi. http://www.tpu.ro

| SunShine a răspuns:

Asa fac si eu si patesc la fel, nu ai ce face acolo trebuie timp sa se vindece atat, ai de asteptat.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Pune gheata, apa oxigenata etc.

| wadilex explică:

Am citit pe net si este vorba de panaritiu, asa mi-a zis si mama ca e infectie.