| DizzyJessy a întrebat:

Salut TPU
Am o problema. Tocmai ce m-am lovit la unghia degetului mare si doare teribil. Mi-a cazut un pahar greu fix la baza unghiei. Aproape toata s-a invinetit si degetul s-a umflat si s-a inrosit. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DeliaJ a răspuns:

Incearca sa nu o bazai. Las-o in pace ca se reface singura. Eventual pune niste gheata pe umflatura. E posibil sa iti cada unghia, asta e cel mai ''rau'' lucru pe care il poti pati. Stai linistita ca se reface. Dar nu cred ca vei pati asta, posibilitatea este destul de mica..eu mi-am prins unghia la usa si a fost ok.