| zugaby a întrebat:

mi-am strivit astazi varful degetului mare, cam de la baza unghiei in sus, nu mai am unghia acum, si nici buricul degetului! este vreo sansa sa se reparesad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel ieri! Mi-a cazut un blotar pe degetul mare, si acum am unghia neagra(vâtanata) ...si mi-a zis mama ca o sa cada fara dureri peste cateva zile (maxim 1 saptamana). O sa creasca alta la loc fara nici o problema!
Sper ca te-am ajutat.
P.S: S-ar putea ca la noapte sa nu poti dormii din cauza drerii(asa am patit eu, acum nu stiu daca e la fel si la tine)

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca da, cu conditia sa mergi la medic.

| zugaby explică:

Faza e ca eu nu mai am varful degetului, nici unghiahappy... sper sa se reefacahappy