| terts a întrebat:

nici eu nu dorm vara, dar nu pentru ca nu am somn, de exemplu acum pe sora mea o doare rau burta, in jurul buricului ( a fost azi la o baba sa i-l indrepte, nu inteleg faza aia nu stiu doar asa mi s-a zis.) si acum o doare rau burta in zona aia, are 11 ani, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum au zis si ceilalti, du-o la doctor (marog parintii tai). Pana atunci ii poti da un Nospa pentru calmare.
Sanatate!

| Zippy a răspuns:

Eu iti recomand..doctor!

| elenutza27 a răspuns:

S-ar putea sa aiba interocolita.Si eu aveam dureri in jurul buricului si am fost la doctor.Mi-au spus ca am interocolita si am stat vreo 2-3 zile internata.

| Empathizer a răspuns:

O programare la doctor.