| Good Cat a întrebat:

In zona buricului, cred ca este stomacul, nu stiu sa le delimitez - burta de stomac, ma doare.
E ceva intepacios asa, ca niste ace... ce este mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Este o indispzitie digestiva care o sa treca pana maine. Incearca sa mergi la WC, poate te ajuta.
Sanatate.

| atn93 a răspuns:

Poate fi din cauza constipatiei, indigestiei, arsurilor, mancat prea mult, crampe, din cauza stressului, daca persista mergi neaparat la medic si nu astepta prea mult. poate fi si de la apendicita daca te doare si in partea dreapta mai jos, care netratata(operata) poate duce la complicatii grave.

| Good Cat explică:

Am depistat era domnul apendic!
Dar mi-a trecut, ma mai sacaie putin...
O sa ma duc la doctor cat de curand.

Si am zis ca nu stiu sa le delimitez...

Mutumesc.

| CiRiNeL a răspuns:

Am avut si eu aceleasi simptome...si cand am ajuns la doctori aveam ulcer...iti recomand sa mergi la medicul de familie ca sa iei trimiterile necesare si mergi sa faci niste analize

| Anonim1045 a răspuns:

Stomacul nu este acolo! Stomacul este pozitionat in cavitatea abdominala in stanga, sus.