| Alexf13 a întrebat:

Pana sa ma duc la un doctor sa fac o verificare as vrea sa stiu daca mi-am rupt degetul mare de la picior am calcat pe el cumva la un antrenament de kickboxing a dat sange din spatele unghiei a curs destul si ma doare tot degetul. Cand il misc ma doare putin si mie gam greu sa il misc e putin umflat dar nu s-a invinetit oare e rupt? Ce ar trebui sa fac sa ma dau cu ceva creme am una numita harpadol sau ce ar trebui sa pun pe el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BoYkAn a răspuns:

Nu, daca era rupt crede-ma ca nu mai calcai deloc pe el...cel mai bine mergi la farmacie si intrebi. adevarul e ca la kickboxing iti trebuie incaltaminte chiar daca antrenorul zice ca e mai bine in piciorul gol... pune-ti cv in picioare ca mai sunt nespalati din astia care vor sa invete si ei sa dea cu pumnul care au ciuperci la picioare, boli de piele. si nu se cade sa te alegi cu cv de genul.