| lalalalallll a întrebat:

Pentru început, vreau să le mulțumesc celor de la T/A care își vor bate joc de această întrebare.
Deci, observați că revin cu o întrebare idioată.
Era ora 19:40, și stăteam în baie. Îmi dădeam pe față cu 200 de creme diferite. Deodată, se auzea ceva: ce oare? Sora mea. Bum, bum, bum.
Sări brusc! -Fă-te Rudolf! Eu, întreb curioasă'ntro fracțiune de secundă: -Ceeeee? Îmi întinde cu tupeu... buretele de față. Uscat, desigur. L-am frecat de nas până mi-au ieșit mințile, chiar dacă nu mă durea deloc. Mă făcusăi Rudolf. Nasul meu era îndurerat. Plângea, săracul: "Fă! De ce m-ai înroșit!?"
Ce trebea' să fac? Să îmi aplic pe nas creme de la Nivea. Ce s-a întâmplat? Nimic. Apoi, venii în viteză la calculator și am întrebat ce să fac ca să nu mai sufere Nea Năsuc.

Deci, întrebarea e: Ce să fac ca să nu mai sufere Nea Năsuc? Ofer fundă, că dacă nu zic fundă nu răspunde nimeni...

(Exact, am format întrebarea într-un mod tâmpit)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Nu da cu nimic, se irita si mai rau! Nu te mai da cu creme! Bafta! Date cu apa calduta pe fata in fiecare seara, fara nicio crema, pana iti trece roseata!

| Leocerba a răspuns:

Iesi cu intrebarea ta de la Sanatate si formuleaz-o la T/A.
Dar nu-i musai s-o mai formulezi vreodat`.

| lalalalallll explică (pentru Leocerba):

Dar cu ce mă puteau ajuta ăia de la T/A?
Și, frate, am formulat-o cum am vrut eu tongue

| Leocerba a răspuns (pentru lalalalallll):

De ce te faci ca ploua?
Oki, pentru ca ai frecat buretele de nas până ti-au ieșit mințile, deci esti numa` bine de T/A...acolo asa se-ntampla de cele mai multe ori laughingsi n-o spun cu rautate pentru cei de la T/A.
Oricum,intrebarea ta,ca stil,este atat de personala incat devine confuza: eu te-am banuit c-o pui la hoha(si incadrarea intr-o categorie gresita a intrebarii arata ca nu-ti pasa de regulament iar mie-mi place ordinea si disciplina, mama ei de treaba), alti 2-3 ti-au dat raspunsuri de Beauty&Fashion iar unu` ti s-a adresat mai neaoș.
Ca si cum n-ar fi fost de ajuns ca ai nasul rosu si mintile iesite cu buretele, acum nici noi nu te intelegem laughing

| lalalalallll explică (pentru Leocerba):

Dar am făcut pariu, oricum, știu că e "oarecum" personală.
Dar ce-ai prefera? Să întreb "M-am epilat pe vagin, e rău?" Nici măcar nu e exprimată corect, dacă vei caută poate o să găsești și tu întrebarea.

| LolNope a răspuns:

Pune un castravete pe Nea Nasuc sau niste iaurt ori pasta de dinti.
PS.:Sa nu ziceti ca nu-s de la T/A,mai incearca niste sperma de catel,am auzit ca vindeca multe(nu de javra,de catel, ba, perversilor).

| lalalalallll explică (pentru LolNope):

Vezi că deja s-a dus puțin cu pasta de dinți, că n-am castraveți, și mă doare între vasele sanguine de iaurt.
Ai șanse să câștigi o fundă.

| Leocerba a răspuns (pentru lalalalallll):

Si totusi,intrebarea ta nu are ce cauta la Sanatate.E un pariu, cum ai spus.
Dupa cum, nici raspunsul lui D33aADeschisCutiaPandorei nu are ce cauta aici!
Luati-va jucariile, copii copaci.
Ati pierdut pariul...cautati-l p`afara!

| lalalalallll explică (pentru Leocerba):

Dacă ai cunoaște...
Ah, nici n-are rost să-ți mai povestesc!
Apropo, alea-s jucăriile tale loser

| n1na a răspuns:

Multa crema acum si pe viitor nu o m-ai lasa pe sora ta sa te puna in situatii penibile.Eu inteleg ca vine Craciunul dar tu Rudolf nu vei fi niciodatahappy

| bigsy a răspuns:

laughing)) nea nasuc.du-te la doctorrrrrrr

| ASDSM a răspuns:

Pai...poate fi de la o iritatie sau de la ceva cu,care te-ai dat pe fata si nu te-a priit,da-l cu niste creme hidratante(nu neaparat de la nivea)dar sa fie de calitate, dar nu exagera cu cremele ca nu e bine, o data pe zi si doar cu una odata

| Struţul a răspuns:

Gaino

| lalalalallll explică (pentru Struţul):

Boule

| Struţul a răspuns (pentru lalalalallll):

Babo

| lalalalallll explică (pentru Struţul):

Lol

| CoPiLaRoAsA a răspuns (pentru Struţul):

Tu vorbesti straight face

| CoPiLaRoAsA a răspuns (pentru Struţul):

straight face si credeam ca eu sunt copilaroasa laughing