| Ionut111117 a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna lucruri pro dar si contra daca exista despre lapte? Si daca e ok faptul ca beau 1litru de lapte pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E prea mult

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este normal sa bei 1 litru de lapte pe zi, asa beau doar bebelusii, adultii manaca mancare nromala si beau apa, laptele fiind prezent in cantitate redusa, maxim 100-200ml/zi.

| Savina23 a răspuns:

Am vazut niste studii pe discovery, si s-a constatat ca lapte hidrateaza cel mai bine, mai bine decat apa.Rau nu are ce sa iti facă. Cred ca ai un ten de invidiatwinkingDepinde de laptele pe care il folosesti, daca are mai multa sau mai putina grasime. Daca are mai putina, e mai sanatos.