| KN_Răzvan_1993 a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-a sarit rotula la un meci de fotbal, a fost pusa imediat, am fost la medic a fost tinut 2 saptamani in ghips iar acum port o orteza, RMN n am facut, dar din cate mi-a zis doctorul genunchiul se vindeca, vreau sa stiu daca se poate ajunge la o interventie, mentionez ca problema este o luxatie de rotula redusa spontan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Nu,nu o sa ajungi la nicio interventie.Era vorba de interventie doar daca aveai vreun ligament rupt dar asa nu-i nicio problema, totul este sa ai rabdare si o sa te vindeci complet.

1 răspuns:
| Ghimpekyle a răspuns:

Am avut aceeasi problema acum cateva luni si mi-a dat 2 saptamani cu piciorul in ghips. Iti recomand sa iti dai orteza jos (asta mi-a spus doctorul) si sa ai grija de ea macar 2 luni (sa nu sari, sa nu o fortezi). Eu am fortat o si acum, ma doare din cand in cand si trebuie sa o pun la loc.