| XxT3rIbL3xX a întrebat:

Recent m-am apucat de fumat (nu am mai mult de 2 săptămâni).
Iar de două zile (adica de ieri) mi se tot ia pielea de pe degete/palmă si nu stiu daca este de la fumat.
Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Fumatul te iradiază și de aceea este bine sa te lași de fumat happy.

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Poat sa fi poat sa nu fie. Cum ti se ia pielea mai exact? ca la o arsura, e uscata? te mananca?

| Demidol a răspuns:

Abia 2 saptamani. Inca mai ai timp sa renunti. Definitiv.

| XxT3rIbL3xX explică (pentru Yurisa):

Salut, nu ma mănâncă dar nu stiu cum sa îți explic ca sa intelegi
Deci eu cum sunt fumător de putin timp, dupa ce fumez mai duc mana la nas. Gen na imi place mirosul ala ce mi rămâne pe degete si făcând asta am observat ca am pielea luată. Ma uit mai atent si pe palma, sunt niste cerculete micute fix acolo unde "se fac bătături" sa zicem
Am deja la toate degetele (sti cand ai o basica si ti se face pielea aia măicuță albă si rotunda?) ee. Exact asa am eu doar ca nu e basica. Dar la fel se observa o piele alba si rotunda... Iar la atingere se da jos

| BuLaNNNeL a răspuns:

Lipsa de calciu.

| Yurisa a răspuns (pentru XxT3rIbL3xX):

Dap, poate fi lipsa de calciu cum a zis BulaNNNeL. Si eu am patit. Nu cred ca e de la fumat, e doar o coincidenta ca ti-a aparut un aceeasi perioada laughing