| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut TPU! Revin din nou cu o problema. Urinam super greu, trebuia sa stau în șezut și sa ma forțez sa urinez, dacă beam foarte multe lichide urinam cum trebuia. Simțeam mereu vezica plina, chiar dacă tocmai urinasem, aveam crampe în zona vezicii. Acum... am scăpat de crampe, nu-mi mai simt atat de intens vezica plina, dar tot am dificultate în a urina. Spre exemplu, trebuie sa beau foarte foarte multe lichide sa pot urina normal. Ar putea fi o infecție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Bună! Ai mai postat de câteva ori despre problema asta.

Ai reușit între timp să te programezi la medic sau să-ți faci un sumar de urină/urocultură?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru AnotherGirl):

Am făcut uree / creatinina pentru ceva, iar ambele au ieșit bine

| AnotherGirl a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Asta înseamnă că nu ai insuficiență renală și rinichii tău funcționează perfect. Sumar de urină nu faci?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru AnotherGirl):

O sa fac, dar nu ar trebui sa fie nimic, grav, nu?

| AnotherGirl a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Nu. Dar nu poți sta cu disconfortul ăsta când urinezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit și eu asta

| MihaiSpeedster a răspuns:

Du-te frățioare la medic, nu căuta răspunsuri aici unde lumea știe din auzite și din bănuite.

| Mihai0101 a răspuns:

Posibil ca si din cauza ca nu bem destule lichide se creaza dereglari.Hidratarea ajuta mult corpului

| AndreiPopovici6969 explică (pentru Mihai0101):

Posibil, deci totuși nu cred ca ar fi ceva grav, nu? Adică de luni pana acum am scăpat de crampe + vezica nu o mai simt atât de plina după ce urina cum o simțeam inainte

| Mihai0101 a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Si eu am avut exact aceeiasi problema din cauza ca nu beam apa destula dar s-a reglat dupa un tip cu o cantitate de apa suficienta.