| StefanCristi a întrebat:

Salut tpu.ro, mă scuzați pentru atâtea întrebări, am auzit de la mătușa mea că și ea a citit la rândul ei despre Corona Virus și cică există și Corona Virus asimptomatic care nu se simte și eu am citit presa și așa scrie, e adevărat sau e pamflet pentru rating? Așa de curiozitate nu de alta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic "penteu reiting", nici macar pentru rating nu e.

| T0T a răspuns:

„For COVID-19, data to date suggest that 80% of infections are mild or asymptomatic, 15% are severe infection, requiring oxygen and 5% are critical infections, requiring ventilation."

https://www.who.int/......vid-19.pdf

| OldSoul a răspuns:

E tot acelasi virus doar ca unele persoane sunt mai "imune" (Desi nu stiu daca e termenul corect) si respectivele nu prezinta simptome, desi, au virusul, si pot infecta alte persoane la randul lor.