| Rapidistu47 a întrebat:

Sa nu radeti de mine, dar azi dimineata (in jurul orei 7:30) mi-a curs sange din nas, iar acum (in jurul orei 8:45-8:50) mi-a venit un gust amar pe gat si am scuipat "flegma" cu sange...
Precizez ca acest lucru mi se intampla doar dupa ce imi curge sange din nas, dar nu tot timpul, doar uneori...
Din ce cauza credeti ca am scuipat sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiidca ai inghitit o parte din sangele curs din nas.

| Doctorfishadi a răspuns:

Este normal sa se intample asa, nu te speria. Dupa ce iti curge sange din nas se fac chialge pe gat.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună păăi mai bine du-te la doctor şi probabil că te-ai lăsat pe spate când ţi-a curs sângele şi de aia probabil.

| zahre a răspuns:

Ar trebui sa te duci cat mai repede la spital. Daca ai, Doamne fereste, leucemie? Sangerarile nazale nu sunt normale.Niciodata.

| PisicutzaSmile a răspuns:

Iti recomand sa mergi la medicul de familie.

| XcostiX a răspuns:

Este ceva normal, niste savanti spun can se elimina fortat sangele inpur(care nu-i bun)! Dar in ori ce Caz ar trebui sa mergi la un doctor!winking