| RealyCUTE a întrebat:

Va rog sa nu radeti dar astazi la scoala mi-a venit pentru prima oara menstrutia si problema e ca mi-a venit in timpul, am simtit ca parca imi vine si i-am cerut profesoarei daca ma lasa la baie si a spus ca nu. Au trecut 10 mine cand deodata ma uita in jos si vad ca scaunul e plin de sange, la fel pantalonii si pe jos a curs putin, profesoara a vazut si a tipat "Doamne!" si toti colegii mei au intrebat in cor ce? iar ea a spus duceti-va la banca laurei sa vedeti. Toti colegii au ras de mine, am inceput sa plang si nici tampon nu am avut la mine, dar nici o colega nu s-a invoit sa-mi dea pentru ca erau prea distrate sa rada de mine. Problema este ca profesoara aia a inceput sa spuna prin cancelarie ce mi s-a intamplat si in cancelarie erau si profesori (barbati). Nu mai pot de rusine maine nu mai vreau sa ma mai duc la scoala. Credeti ca fac un lucru rau? Ce parere aveti de profesoara mea?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu e frumos ce a făcut. Putea să te lase put şi simplu să ieşi când a văzut ce se întâmplă.Şi faptul că toţi colegii s-au strâns la banca ta şi au râs de tine iar nu e un lucru bun.E normal să fii jenată într-o asemenea situaţie.Ai vorbit cu mama ta despre asta? Eu spun că dacă lipseşti o perioadă, când te întorci povestea ta o să se ştie şi situaţia nu se schimbă.Nu ştiu dacă te ajută cumva ce spun eu acum, dar asta se poate întâmpla oricărei fete.Şi dacă restul colegilor şi profesorilor spun mai departe ce s-a întâmplat azi, în esenţă nu spun nimic despre tine, ci despre ei.Arată cât de meschini şi dobitoci sunt.Tu nu ai făcut nimic rău.E ceva normal.Consider că ziua asta o să te ajute să îţi selectezi adevăraţii prieteni.Sincer,chiar îmi pare rău că ai fost nevoită să treci prin asta, dar singurul lucru pe care poţi să îl faci este să mergi în continuare la şcoală, dar să tratezi puţin cu indiferenţă restul colegilor.
Crede-mă, o să treacă şi perioada asta.O să fie bine.
O seară frumoasă să ai! Şi fii puternică, doar pe tine te poţi baza.

| hädÿsë a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

" Putea să te lase put şi simplu" ----> Puţi? rolling on the floor)))))))))))))))))))))))

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru hädÿsë):

Haha,ce amuzant! Hai să râdem.Eu consider că pentru fata asta contează mai mult părerea, decât litera greşită, domnule expert în ortografie! Oricine ştie că la tastatură literele r şi t sunt una lângă alta.

| hädÿsë a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

In cazul asta ai nevoie gravnica de niste ochelari :*.

| Leerix a răspuns:

Ce profesoara nesimtita! Cum sa atraga atentia tuturor cand a vazut ce problema ai? Iar colegii sunt lipsiti de creier daca au ras cu totii. Vorbeste cu mama ta si spune-i sa se duca la scoala sa vorbeasca cu diriginta despre comportamentul acelei profesoare si cu profesoara respectiva! Din contra, trebuie sa te duci la scoala sa vada cu totii ca tu esti o persoana puternica, o persoana care nu se lasa influentata de parerile unor oameni prosti!

| Hng123 a răspuns:

Cand iti vine pentru prima data nu-ti curge o balta de sange.

| AndreiRadu00 a răspuns:

Pai profesoara ta e o nesimtita la fel si colegi tai si te rog eu scrie mai corect asta ca un apropo si sa stii nu ai de ce te rusina cu toate ca aia sunt barbati stiu despre problema asta pe care o au fetele si nu vor rade de tine deoarece este firesc ceea ce ti s-a intamplat nu te rusina mergi cu capu sus si daca iti spune cineva ceva intoarce si celalalt obraz big grin

| Mascatu69 a răspuns:

Du-te la scoala si spune problema cuiva din familie care te intelegi mai bine matusa sau verisoara mai bine mama ta

| Tulcea a răspuns:

In primul rand du-te la scoala ca o sa treaca totul in al doilea rand profa aia e dusa rau si in al treilea raand cati ani ai?