| OnLyED a întrebat:

saptamana viitoare am 2 examene la matematica si limba romana (clasa a8-a).Eu nu prea le am cu invatatul, imi puteti spune si mie o modalitate sa invat mai bine sau sa retin mai bine sa iau si eu o nota mare acolo laughing, va rog? Rog raspunsuri serioase, nu in bataie de joc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Hey. Sunt in situatia ta...
La romana prin exercitii multe, variante, sublinierea definitiilor, citesti in fiecare seara inainte de culcare ceea ce trebuie sa inveti, iti scrii pe foi de mai multe ori. ( Se zice ca poate as pice la S1, B. SemnificatiaTitlului.)
La matematica prin exercitii... si sa refaci exercitiile din clasa.
Baftaaaaaa. big hug

1 răspuns:
| EMike a răspuns:

Nu imi bat joc dar... Buna dimineata, din pacate te-ai trezit cam tarziu.Trebuia sa lucrezi de la inceputul anului, acum esti in situatia aia in care te trezesti la volan inainte sa te ciocnesti de copac.