| Gamers a întrebat:

Se pare ca acum de Paste am racit destul de urat ura, nu am febra tusesc foarte putin dar ma dor mainile si picioarele in ultimul hal as putea zice ca ma doare si parul de pe maini si picoare in special parul de pe cap. Ce imi recomandati sa i-au sau sa fac eu am luat un nurofen raceala si gripa dar nu a avut un mare efect. Ce sa fac poate stiti vreun leac babesc sau vreo pastila ceva.
PS:Ma doare si capul. Dau funda caruia ma ajuta sa ma insanatosesc mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai gripa. Stai in pat, bea multe lichide (minim 3, 5 litri in 24 de ore), ia Coldrex sau Fervex si Nurofen raceala si gripa (la patru ore, alternativ, o data nurofen, o data coldrex). Daca ai dificultati la respiratie sau daca febra dureaza mai mult de 7 zile, trebuie sa te vada un specialist in boli infectioase.

2 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

Fervex.sau Coldrex e bun si iit face efectul. Dupa ce il bei stai in pat si sa vezi ca imediat te pui pe picioruse.
Insanatosire cat mai rapidahee hee

| razvan_2129 a răspuns:

Frectie cu Otet da inainte faci o baie fierbinte si bei 2 coldrexuri max grip...cam asa fac eu acum depinde ce varsta ai eu am 17... funda?