| paullicaaa a întrebat:

Se stie ca daca iti rupi mai multe alunite poti face cancer. Asiara am rupt dingresala o alunita dela picior dar am rupt doar una singura se poate intampla ceva? dau funda la cel mai bun raspuns si (scuze daca am gresit categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Pai depinde acum de marimea alunitei. Dupa parerea mea nu cred ca poti face cancer. smug

| Laura0 a răspuns:

Consulta un dermatolog, sau medicul de familie

| Commandoo a răspuns:

Nu are cum sa faci cancer si eu am patit la fel imi rupeam alunite la munca acu 3 ani si nici acum n-am cancer nai sanse sa ai cancer! bafta bye!

| Fast92 a răspuns:

Din cate stiu eu nu este bine sa rupi alunitele, iar cu cancerul depinde de marimea alunitei, parerea mea ar fi sa consulti un dermatolog... apropo vezi ca in Bucuresti este un doctor foarte bun care scoate alunitele cu laserul, nu este deloc dureros.Bafta!

| ashta a răspuns:

Depinde de cat de mare si considerabila era! acum daca era una mai mik si neinsemnata nai de ce sa-ti faci griji! bft!

| paullicaaa explică:

Pai era o alunita foarte mica

| Tencalec_Ulmiana_1998 a răspuns:

Nu iti fie teama.Si eu mi-am rupt o alunita si nu am patit nimic, doar ca o curs putin sange, atata tot.