| RaveNSaD a întrebat:

simt ca imi bate inima tare, ce sa fac? Câteodată nu pot sa imi trag aer cum trebuie, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

2 variante: probleme cardiace.
anxietate.

| CleanHeart a răspuns:

Sa nu mai stai asa, fugi la medic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la medicul cardiolog, si medicul de familie stie cam de unde este problema dar nu se compara cu un specialist. Cu un EKG iti spune daca ai sau daca ai avut probleme cu inima, sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tahicardia are loc atunci când inima începe, brusc, să bată foarte repede. Dacă se întâmplă ca urmare a unor exerciţii fizice, a agitaţiei sau a febrei, nu este o cauză de îngrijorare şi nu este nevoie de tratament. Însă un tip de aritmie numit „tahicardie supraventriculară paroxistică" este mai periculoasă. Se creează o bătaie suplimentară din cauza semnalelor electrice, bătaie care se mută din camerele superioare ale inimii către cele inferioare. Această bătaie tinde să se întoarcă de unde a plecat, mişcându-se ca într-o buclă prin camerele inimii. Această afecţiune poate cauza un stop cardiac.
Daca ai demult problema mergi la cardiolog, pot fi mai multe cauze cum ar fi si palpitatiile, depinde, poate de la febra ai din cauza schimbarilor bruste de temperatura