| TheCubeBoy a întrebat:

spuneti-mi niste siteuri de unde pot cumpara echipament sportiv(gantere)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Nu cred ca ar avea treaba ajutorul care vrei sa il primesti cu categoria de Sanatate, de ce nu incerci sa te duci la un magazin numit Decathlon? vei gasi ce iti trebuie, si proteine, manusi, tricouri sportive de fitnes, gantere, bari, aparate si tot asa.

| vRemi a răspuns:

Nu trebuie sa le cumperi de pe net gasesti si prin Hipermarketuri la sectiune de echipamente sportive, insa sunt destul de scumpe, un disc de 30 kg ( doar unul ) costa 230 lei, cel mai bine iti faci abonament la sala daca vrei sa lucrezi cu greutati mari, de exemplu eu la sala fac cu 160 kg la unele aparate si de asta am ales sa fac sala, pentru ca sunt foarte scumpe chiar daca sunt niste fieratanii.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru vRemi):

Mai bine ai baga cateva milioane bune, in 2 gantere a cate 16-20 kg ( depinde ce forta are omul si cat vrea sa-si cumpere ), pe viitor cumperi si mai multe greutati, o bara de piept, si o masa de piept, care cu acea masa poti sa faci si abdomene si piept inclinat / orizontal depinde de masa, si umeri cu ganterele, si spate cu gantere si aia este, si sa zicem aproximativ 10-15 milioane aproximativ, nu stiu preturile dar cu siguranta cred ca e si mai ieftin de atat, si faci toata viata cu astea, la sala dai cel putin 100 lei pe luna si intr-un an vine 12 mil consumandu-le doar pentru abonament, stiu ca nu e exact cum e la o sala, cu mai multe aparate, facand mai multe grupe si etc. dar totusi, daca iti doresti acolo sa arati cat de cat bine cu siguranta reusesti cu ce ti-am zis eu.

| vRemi a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Sala iti ofera aparate speciale care fac antrenamentul mai usor pentru tineâ, speciale pentru anumite grupe, mai avansate decat ganterele doar.

| LoQSkrYpt a răspuns:

Ebay.com