| Tpufan123 a întrebat:

Stiti cumva daca viva/olla stiti voi pernutele acelea bune au cumva gluten?
Cred ca sunt intolerant la aceasta proteina si m-ar ajuta mult si niste idei de alimente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, din moment ce contin faina de grau.
Ingrediente Viva - Pernite umplute cu crema de cacao
Faina de grau, FAINA DE OREZ, Faina de porumb.
Vezi aici lista ingredientelor.
...-3165.html

| Tpufan123 explică (pentru alina2k18):

Merci mult! :* :*

2 răspunsuri:
| eusebiu27 a răspuns:

Itit recomand sa nu mai mananci nimic dulce ma refer doar la dulciuri nu la fructe daca ai astfel de probleme