| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca suna ciudat dar, nu am emotii straight face Nu simt nici un fel de emotie, nu iubesc pe nimeni, nu plang, nu rad, nu ma bucur pentru cineva / ceva, nimic, nici macar nu imi iubesc parintii, am citit odata ca exista o boala pentru asa ceva cand nu ai nici un fel de emotie, stie cineva cum se numeste? Funda pentru raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt tendinte schizoide, schizofrenicii nu au sentimente. Trebuie insa sa stii ca multi adolescenti experimenteaza temporar astfel de senzatii, care pot fi prelungite daca sunt potentate (unora li se pare cool si interesant). Fiindca o astfel de tendinta iti va afecta viata, e preferabil sa discuti cu un psiholog.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un comportament tipic psihopatilor. Ai si altceva sa ne spui?

| PheirNK a răspuns:

Alexitimia sau anxietatea nu mai stiu sigur care din ele.