| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Sunt baiat 17 ani. Îndragostit de o fata de 15. Atat de indragostit incat plang seara de seara! O iubesc in secret, mie cam frica sa ii spun pentru ca nu am vorbit cu ea nici-o data!
Prima data am vazut-o la biserica, acum un an si ceva. De la prima vedere mi-a placut. O iubesc mult dar nu stiu cum ar trebui sa o abordez, nu pot sa ma duc la ea si sa ii spun direct pentru ca o sa par ciudat. O surprind uitandu-se la mine, iar daca o privesc si ea stie asta observ ca are emotii. Poate ca ma simpatizeaza si ea, insa eu o iubesc mai mult decat propria viata. Nu e ceva de timp, e mai bine de un an de cand o iubesc pur si simplu iubesc tot la ea!
Daca as stii ca pot avea pe oricine din aceasta lume, tot pe ea as alege-o.
Deci o iubesc enorm, cum sa fac primul pas?
Nu am vorbit nici-o data cu ea, dar cum sa incep?
Ar trebuii sa ii spun ce simt de la bun inceput?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dă-i în *** un mesaj dacă ți-e rușine în realitate și spune-i ceva frumos. Ce o fi, o fi, măcar știi că ai făcut ceva. Nu ai de ce să plângi. Dacă plângi de acum când te-o dezamăgi ce vei face? Te vei sinucide?

"When a man learns to love he must bear the risk of hatred" Obito

Tu ai timp să trăiești dezamăgirea deci fii puternic și nu te lăsa surprins de nimic.

| OldSoul a răspuns:

Cam aiurea situatia ta.
Exista multe posibilitati de a intra in vorba cu ea, dar nu cred ca te reprezinta.
Recomandarea mea e sa mergi la ea si sa-i spui ca ai vazut-o de ceva timp, iti pare o fata interesanta si ca vrei sa o cunosti, faceti cunostinta, o mai intrebi doua, trei detalii despre ea, dupa care ii spui ca trebuie sa pleci si sa-ti lase numarul ei de telefon, sau eventual Facebook-ul.
Cat despre cat despre ceea ce simti, ar fi mai bine sa nu ii spui asta, e posibil sa o sperie si sa o indeparteze, e ciudat, sa vina un necunoscut sa-ti spuna ca te iubeasca, asa din senin, tu incearca sa te apropii de ea, restul vine de la sine.
Desigur, exista posibilitatea sa o cunosti si sa te trezesti la realitate, sa vezi ca nu e asa cum o credeai tu. Cel mai adesea asa se intampla.

| Donsavas a răspuns:

Tu nu o iubesti,tie doar iti place de ea! Iubirea nu e asa! E doar in mintea ta,tu doar amplifici sentimentul, atat! Cauta sa dezvolti relatia, ceea ce ai tu nu se numeste nici macar prietenie, va cunoasteti si nimic altceva! Daca te intereseaza asa tare, fa tu pasul asta! Fetele nu abordeaza baiatul pentru a nu fi luate in ras. Tu poti incerca! Incearca tu pana nu ti-o ia altul pentru ca atunci e mai complicat. Spor!

| Deaad a răspuns:

Ooooooh.
Cat de frumoooos...

Auzi, isi da si viata pentru ea!
Sunt atat de uimit domnule ExterminatComplet!

Stii ce propun eu?
Sa ii spui ce simti printr-o scrisoare sau pe net.
Pentru ca iti vei pierde, instant, orice speranta, daca-ti vede scrisul ceea ce e foarte bine.
Hahahaha.
Ce amuzant sunt eu noaptea.

| Ara997 a răspuns (pentru Deaad):

In capul tau e noapte.

| Ara997 a răspuns (pentru Deaad):

In capul tau e noapte

| christall a răspuns:

Nu spune cuvinte mari. Tu esti indragostit de ea. Intra in vorba cu ea, nu o speria. Intreab-o ceva, spune-i ca ai mai vazut-o si altadata. Ii spui cum te cheama, faceti prezentarile si pe urma va descurcati voi..gasesti tu ce sa mai intrebi.

| AlexandruMircea2003 a răspuns:

Salut, Incearca sa incepi conversatia cu ea despre ceva ce ii place. daca ii place sa zicem tenisul ii zici "Ai vazut meciul ala de ieri", si mai vorbiti acolo ce vorbiti si o intrebi ai Facebook? logic ca v-a zice da si o sa va adaugati incercati sa va prieteniti. uita-te pe unde merge ea des si mergi si tu. si asa o sa va imprieteniti foarte repede... si apoi o sa fie usor sa ii zici "Vii la o intalnire?" ca veti fii prieteni si o sa scapi de emotii. spun asta ca asa am facut eu. sper ca te-am ajutat. funda?

| doglover317 a răspuns:

Eu zic intai sa va imprieteniti si dupa sa incepeti relatia. Daca o vezi pe strada poti sa o intrebi cum se numeste strada pe care stii tu ca ar trebui sa o ia. Iti zice si daca vezi ca totul merge conform planului(daca o ia pe strada aia) intreab o daca si ea merge pe acolo. I ati inima in dinti si vorbeste cu ea. Intreab o ce culoare ii place sau intrebari din astea mai tampite. Cand va despartiti poti sa i zici ca poate va veti mai vedea. De aici e foarte usor. Cand o vezi poti sa o saluti de fiecare data si va veti apropia. Ai grija, daca urmezi planul asta sa nu fi insistent si de preferat ar fi sa fie doar ea, singura. Sper ca ti am dat o idee