Întrebare recomandată | Biu009 a întrebat:

Ce recomandati pentru muscaturile de tantari, sa treaca mai repede? O crema sau orice, va rog, ca nu le mai suport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AttilaDornIsPower a răspuns:

Este la farmacie un amestec de menta cu ceva. Se folosea si la varsat de vant ca sa nu te mai manance bubitele alea. Si ca sa nu te mai piste tantarii foloseste spray de tantari: Autan sau ceva. Succeswinking

| Biu009 explică (pentru AttilaDornIsPower):

Mersi, o sa intreb de crema la farmacie. M-a muscat tantarul in casa pe timpul noptii, am lasat sita la geam ridicata 2 minute si n-am vazut ca a intrat laughing

| AttilaDornIsPower a răspuns (pentru Biu009):

Mi se intampla tot timpul laughing

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Attila are dreptate. Se numeste Tinctura mentolata. O gasesti in orice farmacie si e foarte ieftine. Efectul pe care il are e ca opreste mancarimea si prin asta nu agravezi mai mult muscatura, astfel trece mai repede.

| KittyCat24 a răspuns:

Fenistil...ajuta foarte mult