| Razvan4414 a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani 1.82 si acum 1 luna aveam 82kg. Acum am slabit, am 73kg.E Buna greutatea mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu mi se pare buna. De ce ai slabit? La inaltimea ta o asemenea greutate inseamna ca oasele nu sunt sau nu se pot dezvolta cum trebuie, si vor deveni foarte fragile, astfel incat vei face fracturi foarte usor.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu conteaza raportul inaltime/greutate, conteaza doar procentul de grasime.

Sunt oameni care la inaltimea ta au 100 de kg de muschi, nu au grasime aproape deloc si arata super bine.

Daca ai procentul de grasime pe undeva 10-15 %, e perfect

| DanScutaru a răspuns:

Nu crezi ca esti prea dezvoltat pentru virsta ta? Nu ca ti-as spune sa schimbi ceva dar eu am 16 ani si am inaltimea ta si undeva 70 kg big grin Greutatea e normala pentru asa inaltime, deci nu mai slabi ca vei fi ca un paiwinking Succes