| LoveAfterWar a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si 7 luni si am senzatia ca sunt mic de inaltime avand undeva pe la 1.75. Am facut baschet, am mai crescut ce-i drept, dar parintii mei au ceva gen 1.55 mama si 1.75-1.76 tata... Am fost si putin fumator. Sunt sanse sa ajung pe la 1.78-1.80? Multumesc, anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Semeni cu tati tău.
Nu mai fuma și mergi în continuare pe sport de înălțime, oprirea creșterii se va face la 21 de ani.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Ești destul de înalt.

| JoeTPU a răspuns:

Daca joci bachet sigur o sa ajungi la inaltimea pe care ti-o doresti big grin
Succes!

| BogdanLuca a răspuns:

175 cm la 15 ani si jumatate este inaltime corespunzatoare, ceea ce inseamna ca pana la 18-19 ani, cel mai probabil, vei ajunge la inaltimea dorita!
Sanatate!